Britax Römer Autosedačka KidFix XP

Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
185 € pri nákupe 1 ks
Vypredané

Náš kód: 848943004

Doručenie zadarmo
objednávka nad 40 €
186 výdajných miest
otvorené aj cez víkend
Overený e-shop
10 000 spokojných mamičiek
Čokoľvek vám nesedí, môžete
vrátiť na naše náklady

Popis

Detská autosedačka Römer KIDFIX XP umiestniteľné v smere jazdy je určená pre deti od 15 do 36 kg (približne 4 - 12 rokov veku dieťaťa). Autosedačka Römer KIDFIX XP vychádza z modelu KIDFIX SICT, ktorý získal ocenenie víťaz testu Stiftung Warenest 2013. Spadá pod normuEU: ECE R 44/04. Sedenie v autosedačke Römer KIDFIX XP je priestranné a pohodlné. Mäkko polstrovaný poťah je veľmi hebký a zajistívašemu dieťaťu pohodlie. Na údržbu je sedačka Römer KIDFIX XP nenáročná, poťah možno jednoducho sňať a vyprať.

Technológia XP-PAD zaisťujúce bezpečie vašich detí


Römer KIDFIX XP nemá vlastné pásy, sedačku aj vaše dieťa zabezpečíte trojbodovým bezpečnostným pásom vášho vozidla. Je vybavená technológiou XP-PAD zaisťujúci bezpečné pripútanie vášho dieťaťa. V prípade čelného nárazu odvádza až o 30% viac energie z oblasti krku dieťatka, na rozdiel pri použití len pásu pre dospelých. Funkcia XP-PAD chráni oblasť brady a krku vašich najmenších predovšetkým v prípade čelného nárazu. Proti bočnému nárazu vaše dieťatko autosedačka Römer KIDFIX XP zaistí ochranu pomocou svojich hlbokých bočníc.

Ľahké upevňovanie bezpečnostného pásu

Namáhate sa vždy pri upevňovaní vášho dieťaťa bezpečnostnými pásmi, nemôžete tam pohodlne dostať a už vôbec nie vidieť? S týmto je so sedačkou Römer KIDFIX XP koniec. Má intuitívne umiestnené vodiace prvky pre maximálne bezpečie dieťaťa, zaisťujúci ideálnu pozíciu a obmedzujúce možnosť chybného pripútanie dieťaťa. Oproti starším modelom autosedačiek u Römer KIDFIX XP chýba podpierka rukou, ktorá bola deťmi nevyužívaný. Vďaka jej absencii teraz zapnete bezpečnostný pás ešte ľahšie. Autosedačka Römer KIDFIX XP umožňuje oproti starším modelom jednoduchšiu manipuláciu aj v prípade, že v aute prevážate viac detí a autosedačiek naraz.

Autosedačka ktorá rastie s vašimi deťmi

Vďaka výškovo nastaviteľným vodiacim prvkom aj opierke hlavy porastie autosedačka Römer KIDFIX XP s vaším dieťaťom. Polohovateľná opierka hlavy v tvare písmena V sa dokonale prispôsobí vývoji vášho dieťaťa. Opierku možno polohovať do 11 pozícií pre optimálne pohodlie dieťatka. Pri spánku deťom hlava z pohodlnej opierky nevypadáva.

 

Upevňovací systém ISOFIX

Sedačka Römer KIDFIX XP je cez konektory spojená s karosériou vozidla pomocou upevňovacieho systému ISOFIX, ktorý zvyšuje bezpečnosť autosedačky Römer KIDFIX XP a uľahčuje jej inštaláciu. Indikátory inštalácia vám potvrdí, že je autosedačka Römer KIDFIX XP nainštalovaná správne. Autosedačka Römer KIDFIX XP je systémom ISOFIX zabezpečená aj v prípade, že v nej vaše dieťa práve nesedí - nie je potrebné ju odnímať. Funkciu ISOFIX je možné použiť len v schválených vozidlách, môžete ju však úplne bežne používať aj bez tejto funkcie.

Pohodlné cestovanie

Zadná časť autosedačky Römer KIDFIX XP sa prispôsobí sklonu sedadla vo vašom aute. Ak je sedačka Römer KIDFIX XP uchytená systémom ISOFIX, môžete sklon chrbta nastaviť do polohy odpočinku, ale to iba pred usadením dieťaťa. Polohovanie a posúvanie Isofix je na sedačke Römer KIDFIX XP oproti starším modelom umiestnené lepšie, vpredu na sedačke. Niekoľko naklápacích polôh autosedačky Römer KIDFIX XP vám však umožní nastaviť pohodlnú pozíciu na spanie aj až vaše dieťatko zaspí, bez toho aby ste ho museli prebudiť.

Autosedačka KIDFIX XP je vybavená technológiou XP-PAD zaisťujúci bezpečné upútanie dieťaťa, systémom ISOFIT umožňujúcim čo najbezpečnejšie a najjednoduchšie montáž a ďalej vodiacimi prvkami pre intuitívne umiestnenie pásov, ktoré zaisťujú správnu pozíciu přiopakovaném umiestňovanie trojbodového bezpečnostného pásu pre dospelých a maximalizujú tak ochranu vášho dieťaťa. Takto sa prejavuje ozajstná bezpečnosť.

 • Umiestnenie po smere jazdy od 15 kg do 36 kg
 • XP-PAD - Pre skupinu 2-3 bol nastavený nový bezpečnostný štandard, ktorý v prípade čelného nárazu odvádza až 30% energie z oblasti krku dieťaťa (na rozdiel od použitia iba pásu pre dospelých)
 • Systém ISOFIT umožňuje priame spojenie s kotviacimi bodmi ISOFIX vozidla pre jednoduchú a bezpečnú inštaláciu
 • Intuitívne umiestnené vodiace prvky pásov zaisťujú správnu pozíciu 3-bodového pásu pre dospelých a maximalizujú tak ochranu vášho dieťaťa
 • Niekoľko naklápacích polôh umožňuje nastaviť pre dieťa pohodlnú pozíciu na spanie, ktorú je možné upraviť, bez toho aby ste ich museli vyrušovať
 • Hlboké, mäkko polstrované bočnice zaisťujú optimálnu ochranu dieťaťa proti bočnému nárazu v rámci celej sedačky
 • Operadlo v tvare V - sa dokonale prispôsobí vývoji vášho dieťaťa
 • Výškovo nastaviteľná hlavová opierka a vodiace prvky umožňujú sedačke rásť s vaším dieťaťom a zároveň drží pás pre dospelých v správnej pozícii cez ramená dieťaťa
 • Sedačka je zabezpečená systémom ISOFIX aj v prípade, že sa nepoužíva - ak v sedačke nesedí dieťa, nie je ju potrebné odnímať alebo inštalovať
 • Indikátory inštalácie potvrdzujú, že je sedačka nainštalovaná správne
 • Zaťahovací ISOFIX paží dovoľujú ISOFIX konektorom aby boli uložené počas ukladania alebo použité v momente kedy je použitie s pásom jediná možnosť
 • Mäkko polstrovaný umývateľný poťah udržuje dieťa v sedačke v pohodlí a možno ho ľahko sňať pre vypranie

 


Ďalšie parametre

 • Váhová kategória autosedačky 15-36 kg
 • Upevnenie v aute isofix
 • Ochrana proti bočnému nárazu: Ano
 • Polohovateľnosť sedačky / opierky chrbta: Ano
 • Nastaviteľná výška pásov: Ano
 • Výškovo nastaviteľná opierka hlavy: Ano
 • Snímateľný a prací poťah: Áno
 • Upevnenie dieťaťa v sedačke 3 bodovým pásom auta
 • Odnímateľná opierka hlavy: Nie
 • Odnímateľný podsedák: Nie


Rozmery

 • Šírka výrobku 48.0 cm
 • Výška výrobku 67.0 cm
 • Hĺbka výrobku 39.0 cm
 • Hmotnosť výrobku 7.0 kg
 • Šírka balení 48.0 cm
 • Výška balenia 67.0 cm
 • Hĺbka balení 39.0 cm
 • Hmotnosť balenia 7.0 kg

VIDEO: KidFix

Vlastnosti

Kód BR16340S MINERAL PURPLE
Určenie Detské
Farba Fialová
Počet kusov v balení 1

Značka Britax Römer

Britax Römer

Ochrana detí na cestách od roku 1966

V spoločnosti Römer ručí za to, že deti i rodičia sú na cestách v bezpečí. Spoločnosť sa plne venuje tejto úlohe už od doby, kedy začali vyrábať bezpečnostné zariadenie a doplnky na začiatku 30. rokov 20. storočia. Od chvíle, kedy v roku 1966 vyvinuli prvý detskú autosedačku Römer, je bezpečnosť detí najvyššou prioritou. Už viac ako 50 rokov nešetrí prostriedky ani silami, aby pre deti zaistili ešte väčšie bezpečie. V súčasnej dobe spoločnosť Römer vyvíja a vyrába detské autosedačky, kočíky a cyklosedačky. 90% sortimentu je "vyrobené v Nemecku" alebo "vyrobené vo Veľkej Británii".

starostlivo vyrobené

Filozofiou je poskytovať zákazníkom najvyššiu kvalitu výrobkov, ktorá prevyšuje zákonné štandardy v oblasti rýdzosti a čistoty. Od prísnych nezávislých skúšok v niekoľkých fázach výroby až po minimálne požiadavky prevyšujúcu zákonné nariadenia a prísne štandardy kvality pre každého z partnerov. Úsilie, ktoré za posledné roky vložili do tejto oblasti, sa preukázali počas spotrebiteľských testov, ako je napr. Stiftung Warentest v Nemecku, kde pravidelne dosahujú najlepšie výsledky v kategórii obsahu chemických látok.

Testované podľa najvyšších štandardov

V spoločnosti Römer je dodržiavanie najvyšších bezpečnostných štandardov predné prioritou. Práve preto sú priekopníkmi interných dynamických testov a v Európe prevádzkujú dve zariadenia svetovej triedy pre detské autosedačky. V roku 2017 zahájili jedny z najmodernejších a technicky najpokročilejších nárazových skúšok pre detské autosedačky na svete.