3F Chlapčenské topánky s potlačou - farebné , EUR 25

€ 7.24
Vypredané

Popis

Parádne topánky s farebnou potlačou vášho malého nezbedníka potešia a zaistia mu pohodlie na každom kroku. Topánky majú priedušný bavlnený zvršok a pružný remienok na priehlavku, vďaka ktorému sa obúvanie a vyzúvanie stane pre vášho malého chlapca hračkou. Kožená stielka s vrstvou latexovej peny, poskytne detským nôžkam čistotu a pohodlie. Koža absorbuje vlhkosť a latexová pena pohlcuje zápach.

Podrážka:

Podrážka obuvi má praktické otvory, ktoré sa nachádzajú v miestach s najvyššou koncentráciou potných žliaz. V kombinácii s priedušnou vložkou vytvára systém, ktorý umožňuje odvod potu pri chôdzi, pretože vzduch skutočne cirkuluje v topánke. Vďaka tomu je zachovaná potrebná mikroklíma a detské nôžky zostávajú suché. Podrážka je protišmyková, pružná, ultraľahká a umožňuje lepšie ohýbanie v oblasti špičky.

U detí do dvoch rokov je plochá noha normálnym javom. U novorodencov totiž vypĺňa vnútornú časť plosky tukový vankúš, ktorý po druhom roku života postupne mizne. Ešte okolo tretieho roku majú deti často ľahko vbočené kolienka a tým aj iné postavenie päty. To sa postupne upravuje v závislosti na rozvoji svalov a väzov celej končatiny, takže koncom predškolského veku by mala byť klenba nohy normálne vyvinutá. Často sa však stáva, že sú svaly a väzy príliš chabé na to, aby držali klenbu chodidla, dochádza k poklesu nožnej klenby a zároveň vytočeniu členka - vzniká plochá noha.

Pre prvé krôčiky sú vhodné členkové topánky s okrúhlou špičkou a vystuženou pätou. Vďaka tomu bude detská nôžka v správnej polohe. Topánočky by mali mať mäkký a pružný zvršok.

Detská topánka by mala byť dostatočne široká, aby nedochádzalo ku kríženiu prstov. Úzka špička môže mať za následok deformáciu prstov.

Rastúce dievčatá by nemali mať topánky s podpätkom vyšším ako 3,5 cm. Príliš vysoké podpätky môžu spôsobiť zmeny v štruktúre nohy, postavenie dolných končatín a chrbtice.

Niekoľko rád, ktoré vám pomôžu s výberom topánok:

Majte na pamäti, že nohy vašich detičiek rastú veľmi rýchlo - približne 10 mm za rok (niekedy aj viac). Preto je dobré každé tri mesiace skontrolovať, či už nie sú topánočky malé. Pri chôdzi sa noha pohybuje vpred, príliš malá topánka by mohla deformovať prsty vášho dieťatka. Detská topánočka by mala byť približne od 10 mm dlhšia.

Deti by nemali topánky dediť po svojich starších súrodencoch - noha by mohla byť zdeformovaná. Ďalšou príčinou sú zlé návyky pri chôdzi alebo tiež plesňové ochorenia, akým je napríklad mykóza.

Vlastnosti

Kód: MARS 3SK1/4 25
Určenia: Chlapčenské
Veľkosť: EUR 25
Vek od: 2 rokov
Vek do: 4 rokov
Vonkajší materiál: 100% bavlna
Vnútorný materiál: 100% bavlna, koža
Materiál podrážky: guma

Značka 3F

Značka 3F sa zaoberá výrobou kvalitnej detskej obuvi, ktorá vašim ratolestiam zabezpečí zdravie rast nožičiek. 3F je držiteľom certifikátu "Zdrowa Stopa" (slovensky zdravé chodidlo), čo je obdoba českej Žirafy. Topánočky vynikajú mnohými skvelými vlastnosťami, ktoré budú nôžky vašich detičiek hýčkať.