3F Chlapčenské topánky s hasičským autom - tmavo modré , EUR 21

€ 9.05 € 7.24
Tovar máme skladom!
U vás doma 22. 2. až 23. 2.

Popis

Postarajte sa o zdravé obutie vášho drobčeka a kúpte mu tieto parádne tmavo modré topánky s krásnym hasičským autom na špičke. Zapínajú sa pomocou remienka cez priehlavok a majú priedušný bavlnený zvršok. Kožená stielka s vrstvou latexovej peny, poskytne detským nôžkam čistotu a pohodlie. Koža absorbuje vlhkosť a latexová pena pohlcuje zápach.

Podrážka:

Podrážka obuvi má praktické otvory, ktoré sa nachádzajú v miestach s najvyššou koncentráciou potných žliaz. V kombinácii s priedušnou vložkou vytvára systém, ktorý umožňuje odvod potu pri chôdzi, pretože vzduch skutočne cirkuluje v topánke. Vďaka tomu je zachovaná potrebná mikroklíma a detské nôžky zostávajú suché. Podrážka je protišmyková, pružná, ultraľahká a umožňuje lepšie ohýbanie v oblasti špičky.

Pár rád, ktoré vám pomôžu s výberom detskej obuvi

U detí do dvoch rokov je plochá noha normálnym javom. U novorodencov totiž vypĺňa vnútornú časť plosky tukový vankúš, ktorý po druhom roku života postupne mizne. Ešte okolo tretieho roku majú deti často ľahko vbočené kolienka a tým aj iné postavenie päty. To sa postupne upravuje v závislosti na rozvoji svalov a väzov celej končatiny, takže koncom predškolského veku by mala byť klenba nohy normálne vyvinutá. Často sa však stáva, že sú svaly a väzy príliš chabé na to, aby držali klenbu chodidla, dochádza k poklesu nožnej klenby a zároveň vytočeniu členku - vzniká plochá noha.

Pre prvé krôčiky sú vhodné členkové topánky s okrúhlou špičkou a vystuženou pätou. Vďaka tomu bude detská nôžka v správnej polohe. Topánočky by mali mať mäkký a pružný zvršok.

Detská topánka by mala byť dostatočne široká, aby nedochádzalo ku kríženiu prstov. Úzka špička môže mať za následok deformáciu prstov.

Rastúce dievčatá by nemali mať topánky s podpätkom vyšším ako 3,5 cm. Príliš vysoké podpätky môžu spôsobiť zmeny v štruktúre nohy, postavenie dolných končatín a chrbtice.

Majte na pamäti, že nohy vašich detičiek rastú veľmi rýchlo - približne 10 mm za rok (niekedy aj viac). Preto je dobré každé tri mesiace skontrolovať, či už nie sú topánočky malé. Pri chôdzi sa noha pohybuje vpred, príliš malá topánka by mohla deformovať prsty vášho dieťatka. Detská topánočka by mala byť približne o 10 mm dlhšie.

Deti by nemali topánky dediť po svojich starších súrodencoch - noha by mohla byť zdeformovaná. Ďalšou príčinou sú zlé návyky pri chôdzi alebo tiež plesňové ochorenia, akým je napríklad mykóza.

Vlastnosti

Kód: 2B9/4 ŻYRAFA 21
Určenia: Detské
Veľkosť: EUR 21
Vek od: 0 rokov
Vek do: 1 rokov
Vonkajší materiál: 100% bavlna
Vnútorný materiál: 100% bavlna, koža
Materiál podrážky: guma
Zapínanie: na pracku

Značka 3F

Značka 3F sa zaoberá výrobou kvalitnej detskej obuvi, ktorá vašim ratolestiam zabezpečí zdravie rast nožičiek. 3F je držiteľom certifikátu "Zdrowa Stopa" (slovensky zdravé chodidlo), čo je obdoba českej Žirafy. Topánočky vynikajú mnohými skvelými vlastnosťami, ktoré budú nôžky vašich detičiek hýčkať.