3F Chlapčenské papučky s lodičkou - modré , EUR 20

€ 10.87 € 7.24
Vypredané

Popis

Veselé papučky v modrom prevedení s farebnou lodičkou na špičke potešia všetkých malých námorníkov. Topánočky sú veľmi pohodlné, majú priedušný zvršok a zapínanie na remienok cez priehlavok so suchým zipsom. Členkové prevedenie a vystužená päta poskytne nožičkám oporu a udrží ich v správnej pozícii.

Podrážka:

Podrážka obuvi má praktické otvory, ktoré sa nachádzajú v miestach s najvyššou koncentráciou potných žliaz. V kombinácii s priedušnou vložkou vytvárajú systém, ktorý umožňuje odvod potu pri chôdzi, pretože vzduch skutočne cirkuluje v topánke. Vďaka tomu je zachovaná potrebná mikroklíma a detské nôžky zostávajú suché. Podrážka je protišmyková, pružná, ultraľahká a umožňuje lepšie ohýbanie v oblasti špičky.

Obuv 3F je držiteľom atestácie "Zdrowa stopa".

 

EUR veľkosť / Vnútorná dĺžka stielky:

  • 20 - 12,7 cm
  • 21 - 13,4 cm
  • 22 - 14,1 cm
  • 23 - 14,7 cm
  • 24 - 15,4 cm
  • 25 - 16,1 cm

Vlastnosti

Kód: 2B5/9 ŻABKA 20
Určenia: Chlapčenské
Veľkosť: EUR 20
Vek od: 0 rokov
Vek do: 1 rokov
Vonkajší materiál: bavlna
Vnútorný materiál: bavlna, koža
Materiál podrážky: guma
Zapínanie: na suchý zips

Značka 3F

Značka 3F sa zaoberá výrobou kvalitnej detskej obuvi, ktorá vašim ratolestiam zabezpečí zdravie rast nožičiek. 3F je držiteľom certifikátu "Zdrowa Stopa" (slovensky zdravé chodidlo), čo je obdoba českej Žirafy. Topánočky vynikajú mnohými skvelými vlastnosťami, ktoré budú nôžky vašich detičiek hýčkať.

Rady, ktoré vám pomôžu s výberom detskej obuvi

U detí do dvoch rokov je plochá noha normálnym javom. U novorodencov totiž vypĺňa vnútornú časť plosky tukový vankúš, ktorý po druhom roku života postupne mizne. Ešte okolo tretieho roku majú deti často ľahko vbočené kolienka a tým aj iné postavenie päty. To sa postupne upravuje v závislosti na rozvoji svalov a väzov celej končatiny, takže koncom predškolského veku by mala byť klenba nohy normálne vyvinuté. Často sa však stáva, že sú svaly a väzy príliš chabé na to, aby držali klenbu chodidla, dochádza k poklesu nožnej klenby a zároveň vytočené členku - vzniká plochá noha.

Pre prvé krôčiky sú vhodné členkové topánky s guľatou špičkou a vystuženou pätou. Vďaka tomu bude detská nôžka v správnej polohe. Topánočky by mali mať mäkký a pružný zvršok.

Detská topánka by mala byť dostatočne široká, aby nedochádzalo ku kríženiu prstov. Úzka špička môže mať za následok deformáciu prstov.

Majte na pamäti, že nohy vašich detičiek rastú veľmi rýchlo - približne 10 mm za rok (niekedy aj viac). Preto je dobré každé tri mesiace skontrolovať, či už nie sú topánočky malé. Pri chôdzi sa noha pohybuje vpred, príliš malá topánka by mohla deformovať prsty vašich detí.

Detská topánočka by mala tvz. nadměrek a byť približne o 5-10 mm dlhšia.

Deti by nemali topánky dediť po svojich starších súrodencoch - noha by mohla byť zdeformovaná. Ďalšou príčinou sú zlé návyky pri chôdzi alebo tiež plesňové ochorenia, akým je potrebné mykóza.