ADC Blackfire 7 Divov sveta

−16 %
37,49 € 31,49 € pri nákupe 1 ks
Vypredané
Doprava zadarmo
pri nákupe nad 40€
Každý deň pripravujeme
nové akcie a zľavy
Overený e-shop
10 000 spokojných mamičiek
Čokoľvek vám nesedí, môžete
vrátiť na naše náklady

Popis

Víťaz ankety Spiel des Jahres 2011! Rýchla a svieža kartová hra kompletne v češtine! Hráči sa stávajú vládcami starovekých miest a snaží sa vybudovať jeden zo siedmich divov sveta.

Hra 7 Divov sveta vyhrala prestížnu cenu Kennerspiel des Jahres 2011! Táto cena je určená tej najlepšej hre v roku 2011 pre pokročilých hráčov a je novým rozšírením známejší Spiel des Jahres!

Hráči sa v priebehu troch častí hry - troch rôznych vekov - snaží postaviť čo najviac čo najcennejších budov a najlepšie tiež celý svoj div sveta. Každý vek sa skladá zo šiestich ťahov, v každom ťahu si hráči tajne zvolia jednu kartu z ruky, ktorú zahrajú. Karty predstavujú budovy, ktoré po postavení prinášajú hráčom rôzne výhody - peniaze, suroviny na stavbu ďalších budov, vojenskú silu, možnosť výhodnejšie obchodovať so susedmi alebo nejakú ďalšiu výhodu. Hráč môže namiesto budovy tiež postaviť časť divu sveta, ktorý taktiež prináša pomerne cenné výhody.

Akonáhle v ťahu všetci hráči odohrajú jednu kartu, odovzdajú všetky svoje karty z ruky susedovi a hra pokračuje ďalším tahem.Po odohraní všetkých troch vekov hráči spočítajú body. Hráč s najvyšším súčtom sa stáva víťazom hry. A boduje sa mnoho rôznych herných prvkov - body prinášajú priamo niektoré budovy i niektoré časti divu sveta, u ďalších budov sa bodujú ich rôzne herné aspekty - vedecký pokrok, vojenská sila a podobne.

Niekoľko bodov prináša aj nazhromaždené bohatstvo v pokladnici. Vďaka tomu je možné sa v každej hre sústrediť na inú taktiku alebo priebežne meniť štýl hry podľa spôsobu hry soupeřů.Ve hre je sedem odlišných divov sveta, z ktorých každý sa stavia inak a prináša iné výhody a navyše má každá doska divu dve odlišné strany - jednu základnú a jednu zložitejšie, kedy sa divy líši ešte výraznejšie a ponúka ešte zaujímavejšie schopnosti.Hra je štandardne pre 3 - 7 hráčov, ale ponúka aj mierne zložitejší variant pre dvoch hráčov, ktorá vám umožní vychutnať si hru aj keď nemáte po ruke dostatok spoluhráčov . Pravidlá sú jednoduché a hra je svižná a rýchla, nedochádza k žiadnym prestojom alebo čakanie.

Množstvo herných prvkov a ich variabilita umožňuje objavovať a skúšať rôzne spôsoby hry.To spolu s kompletnou českou lokalizáciou (súčasťou sú aj slovenské pravidlá) z nej robí ideálnu hru pre začínajúcich i pokročilých hráčov.

Obsah balenia:

 • 7 dosiek divov
 • 7 kariet divov
 • 49 kariet I. veku
 • 49 kariet II. veku
 • 50 kariet III. veku
 • 42 žetónov stretu
 • 20 väčších žetónov mincí v hodnote 3
 • 30 menších žetónov mincí v hodnotě1
 • 1 bodovacia tabuľka
 • 1 česká pravidlá
 • 1 slovenská pravidlá
 • 2 referenčné karty pre hru dvoch hráčov

Hra je v českom jazyku.

Vlastnosti

Kód ASEV01CZ
Počet hráčov 2 až 7
Určenie Detské
Vek od 10 rokov

Značka ADC Blackfire

ADC Blackfire

Značka ADC Blackfire bola založená s princípom prinášať na náš trh vysoko kvalitné náučné produkty, založené predovšetkým na zábave a spoločenskom aspektu. Nášho cieľa dosahujeme unikátnym výberom rodinných, strategických, dobrodružných a náučných hier, ktoré zaujmú každého bez ohľadu na vek i záujmy.