Piatnik Ghost Tower

−29 %
15,06 € 10,57 € pri nákupe 1 ks
Vypredané
Doprava zadarmo
pri nákupe nad 40€
Každý deň pripravujeme
nové akcie a zľavy
Overený e-shop
10 000 spokojných mamičiek
Čokoľvek vám nesedí, môžete
vrátiť na naše náklady

Popis

Ghost Tower je pamäťová hra pre predškolské deti, v ktorej nie je o strašidielka núdza. Spoločnými silami treba zahnať strašidlá do vlastných postelí ešte pred tým, než odbije polnoc. Ak sa to nepodarí strašidlá majú navrch a hráči do jedného prehrávajú. Ghost Tower je v podstate kooperatívna hra pre tých najmenších, čo je nielen neobvyklé, ale predovšetkým chvályhodné. Deti sa naučia spolupracovať a spoločnými silami sa dopátrať rovnakého cieľa - uložiť strašidlá do postieľok. Samotné hranie nie je samozrejme nijako zložité. Hra sa odohráva na hracom pláne, ktorý zobrazuje hradná veža a izbičky malých strašidiel. Na hradnej veži sú hodiny s pohyblivými ručičkami. Na začiatku hry hráči nastavia čas 22:00.

Každý ich neúspešný pokus o uložení strašidiel potom posunie čas o päť minút ku polnoci. Akonáhle polnoc odbije, hra pre hráča končí. Ak sa im nepodarilo poslať všetky strašidlá do svojich postelí, prehrali. Akonáhle je hráč na ťahu, otočí jednu z kartičiek, ktoré sú rozmiestnené na hracom pláne. Kartu nechá otočenú. Potom kartu otáča ďalší hráč. Ak sú na kartách strašidlá rôznych farieb, posunú hráči ručičku hodín o päť minút a kartičky otočia späť. Ak sú však na kartách strašidlá rovnakých farieb, je na rade ďalší hráč. Ak sa mu podarí nájsť tretie strašidlo do trojice, kartičky zoberie a vloží ich do izbičky príslušnej farby. Karty samozrejme okolo veže postupne ubúdajú a ak majú hráči dobrú pamäť a sú schopní zapamätať si, kde sa nachádza strašidielko určitej farby, majú pomerne slušnú šancu na úspech. Hra je jednoduchá, ale premyslená.

Vlastnosti

Kód 6968
Počet hráčov 2 až 6
Na Batérie Nie
Určenie Detské
Vek od 5 rokov

Značka Piatnik

Piatnik

Piatnik je rakúsky výrobca známy predovšetkým výrobou hracích kariet, ktorej história siaha až do roku 1843. O viac ako 100 rokov neskôr začala spoločnosť Piatnik vyrábať tiež puzzle a spoločenské hry a teraz je jedným z najväčších výrobcov puzzle v Rakúsku. Vzhľadom k nárokom na rôznorodosť a najvyššiu kvalitu sleduje Piatnik dôsledne technické zdokonaľovanie a inováciu výroby a vypracovanie svojich výrobkov.