efko Rodinka Hurvínek - spoločenská hra

−14 %
Na sklade
9,58 € 8,22 € pri nákupe 1 ks

Náš kód: 1080485

Doručenie zadarmo
objednávka nad 40 €
186 výdajných miest
otvorené aj cez víkend
Overený e-shop
10 000 spokojných mamičiek
Čokoľvek vám nesedí, môžete
vrátiť na naše náklady

Popis

Zábavná strategická hra pre deti, kde vyhráva ten, kto ako prvý zoskupí rodinku - Hurvínka, Máničku, Spejbla, Bábinku a Žeryka. Táto hra je určená pre deti od 4 rokov a učí deti sústrediť sa na hru. Zažite s Hurvínkom a jeho rodinou veľa zábavy.

 

Cieľ hry je umiestniť všetky svoje žetóny podľa pravidiel na hrací plán a postupne ich presúvať tak, aby sa nakoniec nachádzali všetky na susediacich poliach - teda na poliach, ktorá sa aspoň rohom dotýkajú.

Hra končí vo chvíli, keď sa niektorému z hráčov podarí umiestniť všetky svoje žetóny tak, aby bola celá rodina "pokope". Teda aby všetkých päť žetónov stálo na poliach, ktoré sa navzájom aspoň jedným rohom dotýkajú (viď obrázok). Ak hrajú viac ako dvaja ľudia, môžu sa hráči dohodnúť, že víťazstvom jedného z nich hra nekončí. V takom prípade zostávajú žetóny víťaza na hracom pláne a ostatné dohrávajú podľa pravidiel súboj o druhé, prípadne tretie miesto.

varianty:

  • Zrýchlenie (pre mladších hráčov) - je možné stanoviť, že k výhre stačí, aby sa dotýkali len pole štyroch členov rodiny (pri bleskovej partiu iba troch).
  • Predĺženie (vhodné pri stratégii) - je možné stanoviť, že k výhre je potrebné, aby sa pole členov rodiny dotýkala aspoň jednou stranou (nestačí rohom).
  • Stratégia - hráč sa v pokročilom štádiu hry môže zriecť hodu kockami, a namiesto toho zahrať jedným zo svojich žetónov tak, že preskočí ľubovoľný žetón (i svoj) na susednom poli, ak je hneď za ním takisto voľné pole, na ktorom svoj žetón položí. Preskočený žetón zostáva na hracom pláne. Týmto spôsobom môže skákať viackrát - ak môže, ale vždy hrá len jedným svojim žetónom a každý z jednotlivých skokov musí byť iba cez jeden žetón.

Vlastnosti

Kód 86834
Určenie Detské
Farba Farebná
Vek od 4 rokov

Značka efko

efko Ako jedna z mála firiem zachovala spoločnosť EFKO-karton sro výrobu kvalitných hračiek v Českej republike a aj naďalej ju rozširuje. Jej cieľom je vyvíjať a vyrábať hračky, ktoré deti zabavia, niečomu ich naučí alebo rozvinú ich schopnosti. Samozrejmosťou je kvalita a bezpečnosť všetkých hračiek.