Albi Samurajský meč

−17 %
€ 14.78 € 12.19 pri nákupe 1 ks
Vypredané
Doprava zadarmo
pri nákupe nad 40€
Každý deň pripravujeme
nové akcie a zľavy
Overený e-shop
10 000 spokojných mamičiek
Čokoľvek vám nesedí, môžete
vrátiť na naše náklady

Popis

Herný mechanizmus vychádza z legendárneho Bangu a vychytáva jeho drobné nedostatky. Nestretnete sa tak už napríklad s elimináciou hráčov a naopak si hru užijete až do samého konca.

V Samurajskom meči si hráči po vzore Bangu rozdajú role. Kým Samuraji chránia Šóguna, Ninjovia sa ho snažia zničiť a Ronin má podľa očakávania trochu špecifickejšiu úlohu. Iba rola Šóguna je verejná, ostatní musia naozaj starostlivo svoju totožnosť strážiť.

Zneškodniť jeden druhého môžu hráči pomocou zbraní. Ak je hráč v dosahu zbrane a nie je schopný útok odraziť, uberajú sa mu žetóny odolnosti. Hráč, ktorý príde o všetky svoje žetóny, stráca na cti - musí protihráčovi jeden žetón cti odovzdať. Strata odolnosti nie je na rozdiel od straty cti žiadnou tragédiou. Keď totiž hráč príde o svoju odolnosť, na jedno kolo sa stáva neškodným. Na začiatku budúceho kola si žetóny potiahne a hrá ďalej. Ak však hráč príde o česť, ukončuje tým hru pre všetkých. V ten okamih všetci odhalí svoje role a spočítajú si počet žetónov cti (a vynásobia ho koeficientom pre jednotlivé roly).

V hre je niekoľko druhov kariet. Väčšina z nich má okamžitý efekt a po ich zahraní sa odhadzuje. Týka sa to v podstate všetkých akčných kariet. Popri tom karty vlastností hráčov majú efekt dlhodobý. Hráči si tieto karty vykladajú pred seba.

Samurajský meč je jasnou voľbou pre milovníkov Bangu. Tie malé drobnosti, ktoré vám na Bangu mohli vadiť, tu už nenájdete. Základná hra aj vďaka vtipnému mechanizmu, ktorý prikazuje odobrať všetkým hráčom bez rozdielu žetón cti, akonáhle je Dobrani hrací balíček, pekne odsypať.

Hra Samurajský meč obsahuje: 110 kariet: 7 kariet rolí (1x Šógun, 2x Sauraj, 3x Ninja, 1x Ronin) 12 kariet postáv 32 kariet zbraní 15 kariet vlastností 43 kariet akcií 1 karta s prehľadom bodovania 30 žetónov cti 36 žetónov odolnosti

Vlastnosti

Kód 84285
Počet hráčov 3 až 7
Určenia Detské
Vek od 8 rokov
Vek do 13 rokov

Značka Albi

Albi

Svoje aktivity začala značka Albi v roku 1991 v oblasti výroby priania do obálky. Do povedomia širokej verejnosti sa spoločnosť dostala v roku 1996, kedy začína spolupracovať s americkou firmou Hallmark, najväčším výrobcom želanie v USA. Dnes je Albi jediným licenčným partnerom Hallmarku v Českej republike. V roku 2001 sa začali zaoberať tiež výrobou darčekových predmetov, o rok neskôr teda, v roku 2002 bola založená divízia stolových spoločenských hier.