ADC Blackfire Splendor

−20 %
€ 29.59 € 23.39 pri nákupe 1 ks
Vypredané
Doprava zadarmo
pri nákupe nad 40€
Každý deň pripravujeme
nové akcie a zľavy
Overený e-shop
10 000 spokojných mamičiek
Čokoľvek vám nesedí, môžete
vrátiť na naše náklady

Popis

Vo Splendor na seba beriete úlohu bohatého obchodníka za čias renesancie. Budete využívať svoje zdroje na získavanie dole, dopravných prostriedkov a remeselníkov, ktorí pretvorí surovej drahokamy v nádhernej šperky.

Cieľom hry je získať čo najskôr 15 bodov prestíže.

Príprava hry:

Najprv sa zamiešajú tri balíčky kariet rozvoja az každého balíčka sa odkryjú 4 karty. Podľa počtu hráčov sa náhodne vyberie určitý počet šľachticov a blízkosti sa nachystajú žetóny drahokamov, ich počet sa opäť odvíja od počtu hráčov.

Priebeh hry:

Hráči hrajú po smere hodinových ručičiek a vo svojom ťahu musí urobiť jednu z nasledujúcich štyroch akcií:

Vziať si 3 žetóny rôznych farieb drahokamov.

Vziať si 2 žetóny jednej farby drahokamu, iba ak sú v zásobe minimálne 4 žetóny tejto farby.

Rezervovať si kartu rozvoja - vziať si do ruky jednu kartu rozvoja, ktorá je buď vyložená, alebo naslepo zhora z jedného z hrací balíčkov. Limit kariet v ruke sú 3. Zbaviť sa karty možno iba jej obstaranie.

Zaobstarať kartu rozvoja - kúpiť si kartu buď z ruky, alebo zo stola. Hráč musí do zásoby odovzdať toľko žetónov drahokamov, koľko je uvedené na karte.

V prípade rezervovanie či zakúpenia karty rozvoja je nutné na prázdne miesto v rade okamžite umiestniť ďalšiu kartu, pokiaľ nie je balíček kariet rozvoja v tejto úrovni prázdny.

Karty dávajú hráčom výhody v podobe zľavy drahokamu, ktorý je uvedený v jej pravého rohu. Pri každom nákupe potom hráč platí o toľko drahokamov menej, koľko mu posyktují karty, ktoré už vlastní. Preto, čím má hráč viac kariet rôznych drahokamov, tým viac môže kupovať a brať si menej žetónov. Je teda možné, že za obstaranie niektorých kariet nebude hráč musieť platiť žiadnymi žetóny. Zakúpené karty rozvoja prispievajú k tomu, aby hráči mohli kupovať karty z vyšších úrovní.

Koniec hry:

Okrem výhody v podobe drahokamu, prináša karty body prestíže, ktoré sú pre hru kľúčové. Hra končí, ak sa niekomu podarí získať 15 bodov. Ostatní hráči dokončí bicykel, aby mali všetci odohraný rovnaký počet ťahov.

Body môžu ovplyvniť tiež kartičky šľachticov. Okrem zbierania bodov prestíže sa hráči snažia skupovať karty rovnakých diamantov určitého počtu. Pokiaľ má totiž hráč bonusy (teda karty s drahokamami) v rovnakej kombinácii, ako sú zobrazené na karte šľachtica, tento šľachtic hráča navštívi a hráč získa príslušný dielik, ktorý má jedinú funkciu - prináša 3 víťazné body. Šľachticov je možné získať aj viac za hru.

Hra je v českom jazyku.

 

Vlastnosti

Kód ASCSPL01CZ
Počet hráčov 2 až 4
Určenia Detské
Vek od 8 rokov

Značka ADC Blackfire

ADC Blackfire

Značka ADC Blackfire bola založená s princípom prinášať na náš trh vysoko kvalitné náučné produkty, založené predovšetkým na zábave a spoločenskom aspektu. Nášho cieľa dosahujeme unikátnym výberom rodinných, strategických, dobrodružných a náučných hier, ktoré zaujmú každého bez ohľadu na vek i záujmy.