ADC Blackfire túry Mory

−12 %
8,48 € 7,45 € pri nákupe 1 ks
Vypredané

Náš kód: 898598

Doručenie zadarmo
objednávka nad 40 €
186 výdajných miest
otvorené aj cez víkend
Overený e-shop
10 000 spokojných mamičiek
Čokoľvek vám nesedí, môžete
vrátiť na naše náklady

Popis

Túry Mory je Postrehové kartová hra, v ktorej si prídu na svoje podvodníčci všetkého druhu. Podvádzať v tejto hre totiž nie je zakázané, ale naopak vysoko odporúčané!

Že sa podvádzať nemá? Rozhodne to neplatný tejto kartovej hre. V skutočnosti v Túry Mory je podvádzaním podmienená výhra. V tejto hre je vašou úlohou zbaviť sa všetkých kariet z ruky ako prvý. Každý hráč začína koleso s ôsmimi kartami na ruke, okrem jedného (zo začiatku najstaršieho), ktorý dostane strážneho chrobáka, ktorý počas hry zostáva na stole spoločne s jednou kartou položenou obrázkom hore, ktorá symbolizuje odhadzovacej balíček. Karty sú očíslované od 1-5, pričom tieto čísla označujú ich dôležitosť. Niektoré karty majú zvláštne schopnosti, ktoré sa aktivujú rôznymi způsoby.Ve svojom bicykli musí hráč umiestniť jednu zo svojich kariet na odhadzovacej balíček, pričom táto karta musí byť o jeden bod väčšie alebo menšie hodnoty než tá na onom balíčka. Ak niekto nemôže zahrať kartu, potiahne si jednu z balíčka a kolo končí.

Kariet sa môžete zbaviť aj iným spôsobom - podvádzaním. Počas kola môžete postupne ukrývať vaše karty na zem, za rukávy a tak ďalej. Musíte mať však neustále ruky nad stolom, nesmiete nechať zmiznúť viac než jednu kartu naraz a nemôžete sa takto zbaviť svojej poslednej karty. Hráč s strážnym chrobákom - a nikto iný! - Môže obviniť hráča z podvádzaním počas tejto doby nesmie nikto podvádzať. Ak strážca niekoho obvinil mylne, potiahne si kartu, ak sa trafil, hráč si vracia späť kartu, ktorú chcel uschovať, doterajší strážca mu dá jednu zo svojich kariet a ako bonus sa tento podvodník stáva ďalším strážnym chrobákom.

Podvádzať v hre je prakticky nutnosť, jediný, kto to má zaškrtnuté je strážca. Ten ale zase môže normálne odkladať svoje karty do balíčka. Hra obsahuje aj karty takzvané "Podvodné mory" ktoré nemôžete odhodiť z ruky inak ako podvodom.

Ako fungujú akčné karty:

  • Mravec (Ant): Potom, čo hral hráč mravca, všetci okrem aktívneho hráča si musia vziať kartu z odkladacieho balíčka
  • Šváb (Cockroach): Akonáhle zahral hráč švába, musíte čo najrýchlejšie položiť kartu rovnakej hodnoty do balíčka. Nechať ju tam môže len ten, ktorý ju tam dal prvý.
  • Ovady (Mosquito): Akonáhle je zahraná táto karta, všetci hráči, okrem aktívneho, musia položiť ruku na balíček kariet. Kto to urobí ako posledný, bude obdarovaný kartou od každého dlšího hráča.
  • Pavúk (Spider): Po zahraní tejto karty môžete dať nejakú svojou kartu "Podvodné mory" inému hráčovi

Akonáhle jeden z hráčov nemá na ruke žiadne karty, kolo končí. Všetci ostatní hráči získavajú 10 bodov za každú kartu "podvodné mory" na ruky, 5 bodov za každú akčnú kartu a 1 bod za každú klasickú. Hra končí po toľkých kolách, koľko hrá hráčov a víťazí hráč s najmenším počtom bodov.

  • Hra obsahuje: 72 hracích kariet a pravidlá.

Hra je v českom jazyku.

Vlastnosti

Kód SCH88840
Počet hráčov 3 až 5
Určenie Detské
Doba hrania 15 min.
Vek od 7 rokov

Značka ADC Blackfire

ADC Blackfire

Značka ADC Blackfire bola založená s princípom prinášať na náš trh vysoko kvalitné náučné produkty, založené predovšetkým na zábave a spoločenskom aspektu. Nášho cieľa dosahujeme unikátnym výberom rodinných, strategických, dobrodružných a náučných hier, ktoré zaujmú každého bez ohľadu na vek i záujmy.