Piatnik Už viem rozoznávať farby

5,59 € pri nákupe 1 ks
Vypredané
Doprava zadarmo
pri nákupe nad 40€
Každý deň pripravujeme
nové akcie a zľavy
Overený e-shop
10 000 spokojných mamičiek
Čokoľvek vám nesedí, môžete
vrátiť na naše náklady

Popis

Edukatívne hra Už viem rozoznávať farby je veselá kartová hra plná farieb. Hra je vhodná ako darček na návštevu, kde majú malé dieťa.

Táto didaktická hra je založená na štvoriciach obrázkových kariet, ktoré majú rovnaký motív, avšak iné farebné zloženie. Hra ponúka hneď niekoľko herných variantov: Vykladanie farieb (2-4 hráči) Hracie karty dobre zamiešame a každému hráčovi rozdáme 5 kariet. Zvyšné karty položíme obrázky dole na kôpku uprostred stola. Začínajúci hráč vyloží na stôl ľubovoľnú kartu az kôpky kariet uprostred stola doplní počet svojich kariet opäť na päť. Ak má hráč kartu, ktorá sa hodí k niektorej z kariet, ktoré sú už vyložené na stole (a chce ju odložiť), priloží ju ku karte na stole - nesmie ju vyložiť len voľne na stôl. Karty sa prikladajú podlle nasledujúceho pravidla: jednotlivé karty musí nielen patriť k rovnakému obrázku, ale musí byť tiež prikladané v rovnakom poradí. Ku karte, ktorá je vyfarbená len napr. 2 farbami, nedá priložiť kartu, ktorá je celá vyfarbená (karta so 4 farbami). Hráč, ktorý priložil poslednú - štvrtú - kartu jednej sady, túto sadu vyhral a tým získal všetky štyri karty. Hra končí, keď je vyložená posledná karta.

Vyhráva ten, komu sa podarilo získať najviac farebných sád. Rozoznávanie farieb (1 hráč) Hracie karty dobre zamiešame a balíček kariet položíme na stôl obrázky dole. Hráč z balíčka postupne sníma karty a snaží sa z jednotlivých kariet zostaviť farebné sady v správnom poradí. Hráč sa najprv pozrie, či môže kartu, ktorú odbachol, priložiť k niektorej z kariet, ktoré už ležia na stole. Ak áno, urobí tak. V opačnom prípade kartu jednoducho odloží obrázkom nahor na stôl a sníma ďalšiu kartu. Hra pokračuje týmto spôsobom tak dlho, kým hráč nezloží všetkých 9 farebných sád v správnom poradí. Karty je možné taktiež použiť ako Kvarteto.

  • Hra obsahuje: 36 hracích kariet (9 sád po 4 kartách)

Vlastnosti

Kód 7579
Počet hráčov 2 až 6
Na Batérie Nie
Určenie Detské
Vek od 3 rokov

Značka Piatnik

Piatnik

Piatnik je rakúsky výrobca známy predovšetkým výrobou hracích kariet, ktorej história siaha až do roku 1843. O viac ako 100 rokov neskôr začala spoločnosť Piatnik vyrábať tiež puzzle a spoločenské hry a teraz je jedným z najväčších výrobcov puzzle v Rakúsku. Vzhľadom k nárokom na rôznorodosť a najvyššiu kvalitu sleduje Piatnik dôsledne technické zdokonaľovanie a inováciu výroby a vypracovanie svojich výrobkov.