Doprava zadarmo

LEGO® Architecture 21023 Budova Flatiron

€ 37.00 € 30.33
Tovar máme skladom!
U vás doma 31. 10. až 1. 11.

Popis

Postavte z kociek LEGO® detailný model budovy Flatiron, jedného z prvých a zároveň najpozoruhodnejších newyorských mrakodrapov. Budova, ktorej pôvodný názov znel Fuller, sa týči v akomsi kline, ktorý zviera Broadway, Piata Avenue a východnej 22. ulice. Po svojom dokončení v roku 1902 sa táto budova s ​​22 poschodiami stala jednou z najvyšších budov v meste Strešná nadstavba postavená o tri roky neskôr budovu ešte o jedno poschodie navýšila. Prezývka vytvorená miestnymi obyvateľmi bola neskôr oficiálne prevzatá a budova Flatiron (Žehlička) je toho času považovaná za národnú a historickú pamiatku. Tento zložitý model prenáša do kociek LEGO ako vápencovú fasádu, tak aj elegantný štýl krásneho umenia tohto majstrovského diela z ruky architekta Daniela Burnhama.

Postav si historický mrakodrap Flatiron z LEGO® kociek!

  • Postav si budovu Flatiron - Verziu newyorského mrakodrapu klinového tvaru, ktorý je postavený v renesančnom štýle, zo série LEGO® Architecture Landmark.
  • Verzia skutočnej ikony architektúry - budovy Flatiron.
  • Súčasťou je štítok s informáciami.
  • Knižočka obsahuje informácie o dizajne, architektúre a históriu budovy (len v anglickom jazyku.
  • Preklad do iných jazykov je možné si stiahnuť na LEGO.cz/architecture).
  • Meria cez 15 cm na výšku, 8 cm na šírku a má hĺbku 11 cm.
  • Zozbieraj všetky stavebnice zo série LEGO® Architecture Landmark and Architect.
  • Séria produktov LEGO® Architecture má za cieľ vzdať hold svetu architektúry prostredníctvom LEGO kociek a je určená pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o dizajn, architektúru a históriu.

Video: Budova Flatiron

Vlastnosti

Kód: 21023
Počet dielikov: 471 ks
Barva: Farebná
Určenia: Detské
Vek od: 12 rokov

Značka LEGO®

Svetoznáma značka týchto stavebníc uzrela svetla sveta prvýkrát v roku 1932, kedy bola založená v mestečku Billund v Dánsku. Firma sa spočiatku zaoberá výrobou drevených hračiek. Roku 1947 spoločnosť Lego ako prvá v Dánsku kupuje zariadení na výrobu plastikových hračiek a tým rozširuje ponuku na niečo málo cez 200 druhov.