Doprava zadarmo

LEGO® Architecture 21024 Louvre

€ 59.22 € 48.11
Tovar máme skladom!
U vás doma 28. 10. až 31. 10.

Popis

Postáv z LEGO® kociek model Louvre, najväčšieho múzea umenia na svete! Táto úžasná stavba umiestnená v srdci Paríža na brehu rieky Seiny je známou kombináciou renesančnej a modernej architektúry, ročne privíta viac ako 9 miliónov návštevníkov a nachádza sa v nej viac ako 35 000 umeleckých diel vrátane Mona Lisy Leonarda da Vinciho. Louvre bol pôvodne pevnosťou postavenou kráľom Filipom Augustom v roku 1190 k ochrane obyvateľov Paríža pred útočníkmi z cudziny a od tej doby prešiel mnohými úpravami. Výsledkom je architektonicky ohromujúci Louvre, ako ho poznáme dnes. Tento podrobný LEGO model predstavuje významný Pavillon de I'Horloge a symbolickú, skôr kontroverzné, sklenenú pyramídu navrhnutú známym čínsko-americkým architektom IM Peiem.

Vzdaj hold svetu architektúry so súpravou LEGO® Louvre!

  • Postav si majestátny Louvre s touto detailnou LEGO® súpravou, ktorej súčasťou je Pavillon de I'Horloge a IM Peiova ikonická Pyramide du Louvre.
  • Verzia skutočnej ikony architektúry - Louvru.
  • Súčasťou je význačný Pavillon de l'Horloge a ikonická sklenená pyramída.
  • Obsahuje knižočku v anglickom / francúzskom jazyku s detailmi o dizajne, architektúre a históriu budovy (Preklad do iných jazykov je možné si stiahnuť na LEGO.cz/architecture).
  • Zozbieraj všetky stavebnice zo série LEGO® Architecture.
  • Séria produktov LEGO® Architecture má za cieľ vzdať hold svetu architektúry prostredníctvom LEGO kociek a je určená pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o dizajn, architektúru a históriu.
  • Meria 13 cm na výšku, 17 cm na šírku a má hĺbku 19 cm.

 

Vlastnosti

Kód: 21024
Počet dielikov: 695 ks
Barva: Farebná
Určenia: Detské
Vek od: 12 rokov

Značka LEGO®

Svetoznáma značka týchto stavebníc uzrela svetla sveta prvýkrát v roku 1932, kedy bola založená v mestečku Billund v Dánsku. Firma sa spočiatku zaoberá výrobou drevených hračiek. Roku 1947 spoločnosť Lego ako prvá v Dánsku kupuje zariadení na výrobu plastikových hračiek a tým rozširuje ponuku na niečo málo cez 200 druhov.