Babysense monitor dychu ll

111,00 € 104,36 € pri nákupe 1 ks
Vypredané
Doprava zadarmo
pri nákupe nad 40€
Každý deň pripravujeme
nové akcie a zľavy
Overený e-shop
10 000 spokojných mamičiek
Čokoľvek vám nesedí, môžete
vrátiť na naše náklady

Popis

Počas prvého roku života môže u dieťaťa dôjsť k nepravidelnému dýchaniu alebo dokonca k zástave dychu. Tieto prejavy môžu byť príznakom prechladnutia, vysokej horúčky alebo iného chorobného stavu. V extrémnom prípade to však môže súvisieť so SIDS (syndróm náhleho dojčenského úmrtia), čo je stále najčastejšou príčinou úmrtia dojčiat do 1 roku veku. Tento syndróm sa nedá diagnostikovať vopred a ani moderná medicína doposiaľ neprišla so žiadnymi liečebnými prostriedkami či riešením. Prístroj Babysense II je jedinečný bezpečnostný systém, ktorý pomáha zachraňovať dojčatá. Je to monitorovacie zariadenie, ktoré môže rodičom pomôcť zdolať nebezpečenstvo dýchacích ťažkostí.

Parametre: Trvalo detekuje pohyby Vášho dieťaťa a spúšťa zvukový a optický signál, pokiaľ sa dychová akcia zastaví na viac ako 20 sekúnd, alebo ak dychová frekvencia poklesne pod 10 nádychov za minútu. Systém zahŕňa kontrolnú jednotku pripojenú k senzorovým doskám umiestneným medzi matracom a dnom postieľky, ktoré monitorujú pohyby dieťaťa. Senzory nie sú v priamom kontakte s dieťaťom a jeho pohyb neobmedzujú. Poskytuje neustálu kontrolu dýchania prostredníctvom svetelného ukazovateľa. Na prístroji pri nebezpečných zmenách dýchania sa rozoznie výrazný zvukový signál. Už v základnej výbave monitora nájdete 2 senzorové dosky, ktoré sa vkladajú pod matrac postieľky pre väčšie postieľky použite obe dosky pre vykrytie celej plochy. Môžete tiež použiť jednu dosku do postieľky a druhú napr. do kočíka na záhradu. S dieťaťom potom stačí preniesť len samotný prístroj a pripojiť k druhej doske. Bezpečnú prevádzku zaisťujú 4 tužkové batérie AA (nie sú súčasťou dodávky). Prístroj včas indikuje vybitie batérií. Kvalitné alkalické batérie zaistia prevádzku prístroja v bežnom režime užívania približne na 6 mesiacov. Nenáročný na obsluhu. Schválený Štátnou skúšobňou (atest SZ 062/94) a hlavným hygienikom ČR. Certifikovaný zdravotnícky prístroj podľa platnej legislatívy EÚ.

Obsah balenia: 2 x senzorové dosky 1 x Kontrolná jednotka 1 x Spojovací kábel 1 × Závesná príchytka

Technické údaje: Napájanie: 4 × 1,5 AA tužkové batérie typu LR6 (najlepšie alkalické) Príkon: 6 kW Spotreba prúdu: 1 mA Hlasitosť alarmu: 85dB SPL na vzdialenosť 1 m senzorovej dosky: materiál - ABS 440 × 270 mm Kontrolná jednotka: materiál - ABS 160 × 110 mm Prístroj možno použiť do hrúbky matraca 12 cm. Pozor na použitie pružinové matrace ten nie je vhodný.

Dôležité upozornenie: Výrobca neodporúča kúpu alebo prenájom už používaného zariadenia či jeho kúpu v bazáre. V prípade nešetrného zaobchádzania môže dôjsť k zníženiu citlivosti snímacej podložky s vážnymi následkami.

Vlastnosti

Kód 124022
Určenie Detské
Vek od 0 rokov
Vek do 2 rokov
Počet kusov v balení 1