Vajáva Zábalový pás na krk (1 kus) 2, 40-45 / 9 cm mix farieb

−67 %
€ 5.42 € 1.78 pri nákupe 1 ks
Vypredané
Doprava zadarmo
pri nákupe nad 40€
Overený e-shop
10 000 spokojných mamičiek

Popis

Zábalový pás Vajáva je vhodný ako tradičný Priessnitzov obklad, je teda jedinečným doplnkom pri liečbe, rehabilitácii alebo pri relaxácii.

Priessnitzov obklad:

  • úľava pri bežnom bolení a škrabaní v krku
  • úľava pri nachladnutí, kašli alebo angíne
  • zrýchlenie hojivých procesov v teleVšeobecné použitie zábalového pásu:

  • vnútorný diel zábalového pásu namočíte do studenej vody (vnútorný diel by sa mal dôkladne vyžmýkať) alebo nahrejeme žehličkou
  • obklad možno vylepšiť ďalšími liečivými ingredienciami a tým získať účinnejší zábal (napr. vnútorný diel pásu alebo pokožku potrieť bylinným olejom, gélom či vnútorný diel namočiť do bylinného kúpeľa)
  • Prevlečte vnútorný diel do zábalového pásu
  • oviniete pás na postihnuté miesto a upevníte suchým zipsom

UPOZORNENIE:

Nenechajte nič na náhodu a v prípade pochybností sa najlepšie o použití poraďte so svojím lekárom. K výrobe zábalových pásov Vajáva sú použité iba kvalitné materiály českej výroby, ktoré sú atestované pre deti do 3 rokov veku. Jedná sa o ručnú výrobu, ktorá v závere podtrhuje originalitu a jedinečnosť našich výrobkov.

Vajáva je českou značkou, ktorá vám zaručí výrobky iba z kvalitných materiálov: 100% bavlna / OKO - tex štandard 100 (súčasťou je vnútorný diel z flanelu).

Aplikácie rôznych obkladov a návod na použitie:

Priessnitzov obklad s pomocou zábalového pásu Vajáva

Priessnitzov (Priznicov) obklad je preverenou procedúrou, ktorá vedie k zlepšeniu prekrvenia postihnutého miesta, a tým k zrýchleniu hojivých procesov v tele a následné úľavy od nepríjemných pocitov. Jedná sa o studený zaparovací obklad. Priessnitzov obklad môžete vylepšiť ďalšími liečivými ingredienciami a tým získať účinnejší zábal.

  • Zábalový pás by mal dobre priľnúť.
  • Obklad odstráňte najdlhšie po troch hodinách.
  • Pri opakovanom použití, je potrebné dodržať prestávku zhruba troch až štyroch hodín.Upozornenie: Priessnitzov obklad sa nesmie používať v týchto prípadoch: prikladať na miesta infikované zápalmi, zle sa hojace rany, kožné choroby typu ekzém a podobne. V prípade malých detí je potrebné sa o jeho aplikácii najprv poradiť s lekárom.

Viete, že: Vincent Priessznitz, človek bez medicínskeho vzdelania získal v roku 1838 povolenie viedenskej lekárskej komory, aby mohol prevádzkovať svoje očistné kúpele a zanedlho sa v kúpeľoch liečilo veľa pacientov. Na počesť zakladateľa týchto liečebných metód zahrnulo Unesco jeho výročie narodenia medzi významné dáta. Už Hippokrates zistil, že studená voda pôsobí na niektoré choroby a zranenia hojivo.

Vlastnosti

Kód 139-MB
Určenia Detské
Vek od 0 rokov
Vek do 1 rokov
Materiál 100% bavlna/ OKO - tex štandard 100
Výška pásu 9 cm
Nastaviteľná dĺžka suchého zipsu 5 cm
Súčasťou pásu je vnútorný diel materiál flanel