Vajáva Zábalový pás na krk (1 kus) 3, 45-50 / 9 cm hnedé zvieratká

−69 %
5,78 € 1,78 € pri nákupe 1 ks
Vypredané
Doprava zadarmo
pri nákupe nad 40€
Každý deň pripravujeme
nové akcie a zľavy
Overený e-shop
10 000 spokojných mamičiek
Čokoľvek vám nesedí, môžete
vrátiť na naše náklady

Popis

Zábalový pás Vajáva je vhodný ako tradičný Priessnitzov obklad, je teda jedinečným doplnkom pri liečbe, rehabilitácii alebo pri relaxácii.

Priessnitzov obklad:

  • úľava pri bežnom bolení a škrabaní v krku
  • úľava pri nachladnutí, kašli alebo angíne
  • zrýchlenie hojivých procesov v teleVšeobecné použitie zábalového pásu:

  • vnútorný diel zábalového pásu namočíte do studenej vody (vnútorný diel by sa mal dôkladne vyžmýkať) alebo nahrejeme žehličkou
  • obklad možno vylepšiť ďalšími liečivými ingredienciami a tým získať účinnejší zábal (napr. vnútorný diel pásu alebo pokožku potrieť bylinným olejom, gélom či vnútorný diel namočiť do bylinného kúpeľa)
  • Prevlečte vnútorný diel do zábalového pásu
  • oviniete pás na postihnuté miesto a upevníte suchým zipsom

UPOZORNENIE:

Nenechajte nič na náhodu a v prípade pochybností sa najlepšie o použití poraďte so svojím lekárom. K výrobe zábalových pásov Vajáva sú použité iba kvalitné materiály českej výroby, ktoré sú atestované pre deti do 3 rokov veku. Jedná sa o ručnú výrobu, ktorá v závere podtrhuje originalitu a jedinečnosť našich výrobkov.

Vajáva je českou značkou, ktorá vám zaručí výrobky iba z kvalitných materiálov: 100% bavlna / OKO - tex štandard 100 (súčasťou je vnútorný diel z flanelu).

Aplikácie rôznych obkladov a návod na použitie:

Priessnitzov obklad s pomocou zábalového pásu Vajáva

Priessnitzov (Priznicov) obklad je preverenou procedúrou, ktorá vedie k zlepšeniu prekrvenia postihnutého miesta, a tým k zrýchleniu hojivých procesov v tele a následné úľavy od nepríjemných pocitov. Jedná sa o studený zaparovací obklad. Priessnitzov obklad môžete vylepšiť ďalšími liečivými ingredienciami a tým získať účinnejší zábal.

  • Zábalový pás by mal dobre priľnúť.
  • Obklad odstráňte najdlhšie po troch hodinách.
  • Pri opakovanom použití, je potrebné dodržať prestávku zhruba troch až štyroch hodín.Upozornenie: Priessnitzov obklad sa nesmie používať v týchto prípadoch: prikladať na miesta infikované zápalmi, zle sa hojace rany, kožné choroby typu ekzém a podobne. V prípade malých detí je potrebné sa o jeho aplikácii najprv poradiť s lekárom.

Viete, že: Vincent Priessznitz, človek bez medicínskeho vzdelania získal v roku 1838 povolenie viedenskej lekárskej komory, aby mohol prevádzkovať svoje očistné kúpele a zanedlho sa v kúpeľoch liečilo veľa pacientov. Na počesť zakladateľa týchto liečebných metód zahrnulo Unesco jeho výročie narodenia medzi významné dáta. Už Hippokrates zistil, že studená voda pôsobí na niektoré choroby a zranenia hojivo.

Vlastnosti

Kód 140-MZ
Určenie Detské
Vek od 1 rokov
Vek do 3 rokov
Materiál 100% bavlna/ OKO - tex štandard 100
Výška pásu 9 cm
Nastaviteľná dĺžka suchého zipsu 5 cm
Súčasťou pásu je vnútorný diel materiál flanel